Zmarł Andrzej Ćwik - były sędzia piłkarski

w wieku 66 lat zmarł Andrzej Ćwik - zasłużony bramkarz m.in. Limanovii.

Andrzej Ćwik urodził się 6 lutego 1955roku w Limanowej.- Od najmłodszych lat był zawodnikiem KS Limanovia, reprezentując barwy klubu na pozycji bramkarza kolejno w drużynach od trampkarza do seniora- podkreśla prezes Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej, Stanisław Strug.

W 1974 roku wraz z drużyną Limanovii wywalczył awans do krakowskiej ligi okręgowej, a w 1984 roku -pełniąc funkcję kapitana drużyny -po raz pierwszy w historii klubu, miasta i powiatu wywalczył awans do III ligi oraz awans na szczebel centralny rozgrywek o Puchar Polski, gdzie reprezentował barwy klubu w pamiętnym meczu z Polonią Bytom.

W czasie swojej kariery piłkarskiej reprezentował również barwy KS Harnaś Tymbark oraz Orkana Szczyrzyc. Karierę piłkarską zakończył w wieku 46 lat, a po jej zakończeniu pełnił funkcję sędziego piłkarskiego. Zawodowo pracował w Spółdzielni Ogrodniczo – Pszczelarskiej w Limanowej.

Na zdjęciu Andrzej Ćwik - dolny rząd, w środku z piłką. Fot.: archiwum LPPN

(źródło: limanowa.in)